home Inne Jak samodzielnie wymienić łożyska w rolkach?

Jak samodzielnie wymienić łożyska w rolkach?

Możesz w pełni wykorzystać swoje rolki, ucząc się, jak wymienić zużyte koła i łożyska.Oto kilka wskazówek dotyczących utrzymywania łyżew w dobrej kondycji. Jeśli koła obracają się powoli i wibrują, mogą potrzebować nowych łożysk. Rdza na zewnątrz kół czy też dźwięk tarcia są również znakami, że nadszedł czas na zmianę.

Jak wymienić łożyska w rolkach?

 Użyj klucza imbusowego, aby zdjąć oś z przedniego koła. Zwróć też uwagę na śruby do rolek. Wyciągnij przednie koło. Usuń stare łożyska z obu stron koła.Powinno wystrzelić od razu, jeśli użyjesz śruby do rolek lub czegoś podobnego. Umieść nowe łożyska po obu stronach koła. Jeśli to konieczne, użyj płaskiej powierzchni, aby uzyskać dodatkową pomoc. Umieść koło w płozie, apotem użyj klucza imbusowego, aby wymienić oś. Jeśli płoza jest aluminiowa,dokręć śruby osi tak mocno, jak to możliwe. Jeśli jest plastikowa, dokręć śruby do oporu, a następnie lekko je poluzuj. Obróć koło, aby zobaczyć, czy łatwo się toczy. Jeśli nie obraca się swobodnie, poluzuj. Jeśli się chwieje, dokręć. Powtórz kroki dla pozostałych kół.

 O czym jeszcze warto pamiętać wymieniając łożyska w rolkach?

Zapoznaj się z instrukcjami producenta, aby uzyskać informacje na temat konkretnego rodzaju łyżworolek. Jeśli będziesz jeździć na rolkach po kałużach lub piasku,będziesz musiał zmieniać łożyska co roku. Jeśli jednak bierzesz rolki zwykle na teren, który nie jest tak wymagający i trudny do pokonania, jak przykłady wymienione powyżej – będziesz musiał zwykle wymieniać łożyska co około trzy lata. Najważniejsze jest to, byś podszedł do tego solidnie, a na pewno zrobisz to dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *