home Branża Wynająć czy zatrudnić? W poszukiwaniu programisty

Wynająć czy zatrudnić? W poszukiwaniu programisty

Czy wynajem programistów jest zawsze dobrym pomysłem? Okazuje się, że nie ma jednej właściwej dla wszystkich odpowiedzi na to pytanie.Niektóre organizacje powinny zatrudniać programistów jako pracowników, a niektóre powinny postawić na outsourcing. Inne właśnie najlepiej zrobią, jeśli zdecydują się na body leasing. Wszystko zależy od swoistych potrzeb deweloperskich.Niektórzy powinni łączyć te wszystkie rozwiązania. Skąd wiedzieć, co będzie najlepsze dla Ciebie i Twojego biznesu?

Wynajem programistów: tak czy nie?

W przypadku organizacji małych i dużych, których produktem końcowym jest programowanie, charakter działalności bardzo często jest nieodłącznie związany z bezpośrednim zatrudnieniem. Jeśli to dotyczy również i Ciebie, nie czytaj dalej, zatrudnij programistów i gotowe. Ale co, jeśli programy związane z aktywami nie są podstawową ofertą biznesową, tylko styczną lub konieczną do jej działania? Wtedy wynajem programistów od Commoditech zdaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem.

Ale czy wynajęcie jest to opłacalne?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Ogólnie rzecz biorąc, wydaje się, że programista wewnętrzny kosztuje mniej niż outsourcing, jeśli porównasz stawkę godzinową z wynagrodzeniem programisty podzieloną przez liczbę godzin pracy w ciągu roku. To jednak nadmierne uproszczenie. Pamiętaj, że zatrudnieni programiści nie wytwarzają kodu w 100% swojego czasu. Biorą także płatne urlopy i L4, chodzą na konferencje, siedzą na spotkaniach i pozwalają sobie na przedłużone przerwy. To wszystko wymaga głębszego rozważenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *